Wielkoformatowe płytki podłogowe i ścienne stają się z roku na rok coraz popularniejsze – ich wygląd doceniają miłośnicy niebanalnych, nowoczesnych i eleganckich aranżacji. Aktualnie możemy znaleźć kafle o krawędziach przekraczających nawet 200 cm, co stanowi świetny sposób, by wprowadzić do danego wystroju niepowtarzalny styl.

Gres wielkoformatowy

Kamienne wykończenia łazienek, kuchni, salonów czy innych pomieszczeń kojarzą się z najbardziej ekskluzywnymi i stylowymi wnętrzami. Naturalny kamień ma pewien szlachetny charakter, który nadaje pomieszczeniom eleganckiego, wyjątkowego klimatu. Jest to jednak dość drogie rozwiązanie. Dlatego płytki ceramiczne wygrywają pod względem funkcjonalności. Gres szkliwiony wielkoformatowy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, mrozoodporny i niezwykle trwały, a dzięki zaawansowanej technologii produkcji może do złudzenia przypominać naturalne skały. Przyjmuje się, że płytki wielkoformatowe to takie o rozmiarze boku równym lub większym niż 120 cm. W naszej ofercie są dostępne dwa rozmiary płytek w mega formacie. Gresy z kolekcji MINI SLABS 80×160 cm dedykowane do każdego wymiaru pomieszczenia, oraz gresy z kolekcji SLABS 120×240, które możemy zastosować jako płytki podłogowe lub płytki ścienne wszędzie tam, gdzie nie ogranicza nas przestrzeń.

Płytki wielkoformatowe imitujące marmur

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych we wnętrzach jest  gres wielkoformatowy imitujący marmur, który niesamowicie trudno odróżnić od tego szlachetnego materiału. Kafle marmurowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na przepiękne barwy i wzory. Wybór kolorów jest niemal nieograniczony – znajdziemy pytki: białe, beżowe, w odcieniu kości słoniowej, czarne, a nawet niebieskie.

W niektórych wzorach z naszej kolekcji, jak np. McKinley, zastosowaliśmy innowacyjną metodę żłobienia carving, dzięki czemu płytki jeszcze lepiej imitują prawdziwy kamień. Gresy z wykończeniem carving odznaczają się wyjątkowym stylem. To świetna alternatywa dla osób, które chcą cieszyć się wyglądem prawdziwego kamienia, a jednocześnie zachować funkcjonalność i właściwości płytek ceramicznych.

W jakich pomieszczeniach warto wykorzystać płytki wielkoformatowe?

Aranżacje z wykorzystaniem płytek wielkoformatowych nadają się praktycznie do wszystkich pomieszczeń. Możemy stworzyć efektywną kompozycję nawet  w małej łazience. Przy odpowiednim doborze płytek wielkoformatowych możemy optycznie powiększyć nawet najmniejsze pomieszczenie. Duży, reprezentacyjny hol, sporych rozmiarów salon połączony z kuchnią i jadalnią – tego typu miejsca idealnie nadają się do zastosowania gresów o rozmiarze 80x160cm lub 120×240 cm. Stawiając na gres wielkoformatowy, minimalizujemy ilość fug pomiędzy poszczególnymi płytami, co daje efekt gładkiej, jednolitej powierzchni.